Üretim

Çiftçi Hasadı

Çiftçi dalında kuruyan ürünlerini ve kuruyup ağaçtan düşenleri toplar ve kendi dinlendirme ve sergileme alanına götürür

Çiftçi sergisi

Ürünün durumuna göre dinlenmeye ve iyice kurumaya bırakılan ürünler depolama için uygun duruma gelene kadar sergide bekletilir. Bu durum 1-2 gün sürebilir.

Çiftçi Depolaması

Ürünler kasalara aktarılır ve çiftçinin deposuna götürülür artık satışa hazırdır.

Satın Alma

Satın alma sorumlusu tarafından üreticiden gelen incirler, işletme standartları ve kalitesi bakımından incelenerek fiyat belirlenir ve satın alımı yapılır.

Fümigasyon

Satın alınan ürün ilk etapta fümigasyon dediğimiz ilaçlama odasına alınır. İncirin miktarına göre fümige odasında ilaçlama yapılır. İlaçlamanın amacı ; incir ile birlikte gelen haşerelerin öldürülmesi ve üretime girecek olan incirlerin bütün parazitlerden arınmasıdır . Ürün minimum 2 gün maximum 4 gün fümige odasında bu şekilde bekletilir. 4. günün sonunda ürün aflatoksinden

Eleme ve Boylama

Bu aşamada incirler boylama eleğinden geçirilerek büyüklüklerine göre ebatlarına ayrılır. TS 541 standartlarına göre 1 ile 10 numara arası sınıflandırılması titizlikle yapılıp bir sonraki aşamaya geçilir

Yıkama

Ürünler üzerindeki incir dışı dış etkenlerden arındırılmak üzere yıkanır ve temizlenir.

Aflatoksin

Son yıllarda yaşamımızı önemli derecede etkilediği için sıklıkla sözü edilen aflatoksin, günlük yaşantımızda her yerde karşılaştığımız küflerden bazılarının ürettikleri birçok kimyasal maddelerden biridir. Kimyasal maddeler arasında bazıları insanlarda ve hayvanlarda hastalığa neden olduğu için bir tür zehir özelliği taşımaktadır ve bu zehirli maddelerden en dikkate değer olanı aflatoksindir. Zaten, aflatoksin kelimesi de, onu yapan küfün adından (Aspergillus flavus ) ve zehir anlamına gelen “toksin” kelimesinden türetilmiştir. Aflatoksin odasında yapılan işlemler : Fümige odasından çıkan incir aflatoksin odasına paletler vasıtasıyla taşınır. Aflatoksin odası karanlık ışık almayan bir odadır. İçerisinde mor ışık dediğimiz ultraviyole ışınları mevcuttur. İncir bu ışınların altından bant sistemiyle geçer, bu geçiş süresinde çalışan personel inciri elleriyle karıştırıp aktararak, ultraviyole ışınını tam görmesini sağlayıp , içindeki aflatoksinli inciri ayıklar .

Ayıklama

Ayıklama bölümünde firmamızın işletme ve kalite standartlarına uygun olmayan fiziksel kusurlar (ezik, çürük yırtık, vb.) ayrımı yapılır. Daha sonra; Bu aşamaya kadar ulaşabilen ürünlerin, işleme ve paketleme bölümüne sevk edilmeden önce uzman ve deneyimli personel tarafından nihai hassas seçimi yapılıp son bir kez daha kontrolden geçirilir.

İşleme ve Şekillendirme

Varlık sebebimiz olan ve her şeyden çok değer verdiğimiz müşterilerimizin taleplerine göre incirlere şekil verilir ve paketleme işlemi yapılır.

Kalite Kontrol

Uzman ve deneyimli personelimiz tarafından müşteri talebine göre paketlenen ürünler en son istasyonumuz olan kalite kontrole gelir ve Türk Gıda Kodeksine ve mevzuatına uygunluğu son bir kez daha büyük bir titizlikle kontrol edilir.

Paketleme ve Kolileme

Hijyenik koşullarda şık bir görünüm ile paketlemesi yapılan ürünler, selefonlandıktan sonra kolileme işlemi yapılır.

Nihai Ürün Depolama

Hazırlanmış olan ürünler, özel ambalajlarında nihai ürün depolama şartlarına uygun olarak sağlıklı ve titiz bir şekilde depolanır. Burada son kalite kontrolden geçen partiler sevkiyata hazır şekilde bekletilir.

Sevkiyat

Müşterinin talebi ve ürünlerin tonajlarına göre kargo, ambar ve nakliyat firmalarıyla hızlı ve güvenli bir şekilde sevkiyat gerçekleşir.